aktuality_do_mailuarrow-backarrow-bottomauthorbasketbezbarierove_mestoblockquotebtn-arrow-backbtn-arrowcalendarcheckcheckedclosedigitalni_evidencedopravni_znaceniemailfacebookfaqfb-circlefooter-imghousehrbitovinfointuitivni_ovladanikatastralni_datalarge-arrow-bottomlinklinkedin-sidebarlinkedinlist-arrowlockloginmapamistni_komunikacemobiliar_obcemobilni_aplikacemodul_DTMmunicipalitynastaveni_roli_a_spolupracenavrhy_na_vkladnewsletterochrana_obyvatelodeslaniphonepozemkove_upravypresnostprojektantiregcountsearchservice1service2service3service4silne_zabezpeceni_a_dostupnostsmlouvy_na_klikspoluprace_nad_dokumentacispravcistavebnicisubjektysupporttechnicka_infrastrukturatriangle-bottomtrideny_odpadtwitterutilityuzemni_planverejne_osvetleniwebova_aplikaceworkerxingyoutubezadatelzelenzivotni_cyklus_stavbyzivotni_situacezrychleni_vystavby

💬 Nahrávání vlastních dat do projektu Geoportálu. Jak nahrát svoje či cizí data do projektu? Existují tři způsoby jak na to. Pojďme si je představit. Článek si můžete přečíst zde 👉

Více informací

Vyhledání půdních bloků z registru půdy LPIS

Data v DGN/DWG/SHP výkresu promítneme na katastr nemovitostí z RÚIAN. Vygenerujeme dotčené parcely a následně k nim dohledáme půdní bloky z registru LPIS. Výstup obsahuje data o dotčených pozemcích vč. informace o zasažených půdních blocích.

Nástroj promítne vstupy v DGN/DWG/SHP na katastr nemovitostí a k dotčeným parcelám dohledá půdní bloky z veřejného registru půdy – LPIS. Výstupem jsou Excel soubory s daty o dotčených pozemcích a LPIS zasažených půdních blocích vč. o jejich uživatelích. Zároveň vytvoří DGN výkresy dotčených parcel a půdních bloků s jejich geometriemi.

Vyhledání půdních bloků je nástroj pro pracovníky v oblasti zemědělství, realit a projektantů při přípravě projektování sítí, záborových elaborátů apod. Je užitečný během inženýringu staveb a majetkoprávním vypořádání týkající se věcných břemen.

Data katastru nemovitostí z RÚIAN jsou aktualizována denně. Nástroj připravuje aktuální výpis.

Data půdních bloků z registru LPIS jsou aktualizována dle EAGRI. Datum si lze vybrat.

Vstupní data – jak mají vypadat

Nástroj pracuje s kompletním obsahem vstupních dat v povolených formátech DGN V8DWG a SHP. Ponechte ve výkresech pouze prvky, pro které chcete v katastru nemovitostí vyhledat dotčené parcely a jejich sousedy. V případě výkresů DGN a DWG ignoruje prvky typů text a kóta.

Rozsah vstupních dat nesmí přesáhnout plošný limit 10 km2. 

Výstupní data – co vlastně získám

Výkresy v DGN V8

  1. Dotčené parcely obsahující jejich geometrie a parcelní čísla;
  2. Obalová zóna v případě, že uživatel zvolil velikost > 0. Rozšířené území kolem prvků;
  3. Katastrální území obsahující geometrie dotčených katastrálních území vč. názvu a čísla.

Tabulky v Excelu

  1. Dotčené parcely s identifikací parcel, provedených analýz s objekty a půdními bloky s LPIS uživateli.

Report v Text

  1. Sumarizace analýzy s informacemi o načtených prvcích, dotčených parcelách a katastrálních územích.

30 denní demo

Vyplňte formulář a my vám zašleme přístup na 30 dní ZDARMA, abyste si mohli geomatické nástroje vyzkoušet.

MawisTools – 30 denní demo

This field is for validation purposes and should be left unchanged.