aktuality_do_mailuarrow-backarrow-bottomauthorbasketbezbarierove_mestoblockquotebtn-arrow-backbtn-arrowcalendarcheckcheckedclosedigitalni_evidencedopravni_znaceniemailfacebookfaqfb-circlefooter-imghousehrbitovinfointuitivni_ovladanikatastralni_datalarge-arrow-bottomlinkedin-sidebarlinkedinlist-arrowlockloginmapamistni_komunikacemobiliar_obcemobilni_aplikacemodul_DTMmunicipalitynastaveni_roli_a_spolupracenavrhy_na_vkladnewsletterochrana_obyvatelodeslaniphonepozemkove_upravypresnostprojektantisearchservice1service2service3service4silne_zabezpeceni_a_dostupnostsmlouvy_na_klikspoluprace_nad_dokumentacispravcistavebnicisubjektysupporttechnicka_infrastrukturatriangle-bottomtrideny_odpadtwitterutilityuzemni_planverejne_osvetleniwebova_aplikaceworkerxingyoutubezadatelzelenzivotni_cyklus_stavbyzivotni_situacezrychleni_vystavby

Často kladené otázky

Rady a tipy MawisUtility

Rady a tipy k aplikaci naleznete ZDE.

K čemu slouží aplikace MawisUtility?

Jedná se o online formulář usnadňující podání žádostí o vyjádření k existenci sítí. Důvod žádostí může být také územní souhlas, stavební řízení a jiné.

*Náš tip: Ve službě není vidět průběh sítí jednotlivých správců.

Mám problémy s aplikací MawisPhoto

Webová aplikace je garantována pro prohlížeče Firefox 58.0, Edge 17.17 134, Chrome 64.0.3282 a jejich vyšší verze.
Mobilní aplikace je garantována pro typy telefonů Samsung Galaxy A20e, Android verze 9, Samsung Galaxy A40, Android verze 9, Samsung Galaxy A6, Android verze 8. V jiných se může služba chovat nestandardně.

Jak vymazat mezipaměť prohlížeče?

Prevencí pro správné fungování všech aplikací je promazání historie a mezipaměti Vašeho prohlížeče. Jednotlivé návody pro různé prohlížeče naleznete ZDE.

V případě přetrvávajících problémů kontaktujte Zákaznické centrum: 251 618 458, info@mawis.eu.

K čemu slouží aplikace MawisPhoto?

MawisPhoto Vám umožní evidovat dokumentaci skutečného provedení stavby online. Základním výstupem MawisPhoto je texturovaný a realistický 3D model skutečného stavu. Lze vytvořit i 2D rastrové výstupy, které je možné například jako WMS připojit do GIS. Data MawisPhoto jsou zpracovávána geodeticky uznávanými metodami digitální fotogrammetrie a výstupy tedy odpovídají 3. třídě přesnosti.

Jaký je rozdíl mezi mobilním a webovým rozhraním?

Webová aplikace (kancelář) – zadávání úkolů do terénu, přiřazení rolí, kontrola průběhu, přístup k 3D modelům
Mobilní aplikace (terén) – provedení dokumentace v terénu
3D prohlížečka (kancelář, výstupy) – dokumentační data z terénu přehledně

Jaký je rozdíl mezi registrovaným a veřejným účtem?

Služba MawisUtility umožňuje dva přístupy:

Veřejný přístup -> využití je zdarma pouze v určitých městech či krajích. Jejich seznam naleznete ZDE. Využití tohoto přístupu je možné 3x za kalendářní rok.

Registrovaný přístup -> umožňuje podání žádosti po celé ČR, je vhodný pro podnikatele a má lepší funkcionality. V e-shopu si můžete vybrat ze dvou variant – Standard nebo Premium. Produkt má platnost rok od zakoupení, nebo končí po vyčerpání zakoupených podání.

*Náš tip: Před koupí produktu je nutné být registrován a přihlášen na portále MAWIS.

Návod, jak si podat žádost?

Vyberte si město či kraj, kde chcete žádost podat, nebo se přihlaste jako registrovaný uživatel.

Pro vytvoření žádosti je nutné vyplnit webový formulář, který obsahuje čtyři kroky.

V prvním vyplníte údaje o žadateli/investorovi a plánované akci. Ve druhém kroku zakreslíte Vaše zájmové území, dle kterého se na třetí straně zobrazí seznam správců, kteří na daném katastrálním území mohou mít technickou infrastrukturu. Ze seznamu správců si vyberete, které chcete oslovit (příp. které Vám sdělil stavební úřad). Dále se Vám zobrazí doplňkové informace, sdělení subjektu a možnost pro nahrání přílohy. Ve čtvrtém kroku zkontrolujete své telefonní číslo, e-mail, zapíšete výsledek příkladu a žádost uložíte.

Žádost se odešle pouze těm správcům, kteří ji elektronicky pomocí služby MawisUtility přijímají (přímým zápisem do databáze/e-mailem). Rekapitulaci celé žádosti a rozdělení správců, kteří byli obesláni elektronicky a které si musíte podat svépomocí, naleznete v protokolu žádosti, který Vám přijde e-mailem.

*Poznámka: Správci mají na vydání vyjádření dle zákona 30 dnů. Naše společnost je pouze zprostředkovatel a vyjádření nevydává.

*Poznámka: Žádost, která odešla elektronicky, nelze zpětně editovat nebo jakkoliv jinak opravit. Po uložení je obratem rozeslána subjektům TI.

*Poznámka: V seznamu správců pro oslovení jsou pouze subjekty, které vlastní či provozují inženýrské sítě (pomocí této služby nelze oslovit DOSS).

Leták

Návod, jak se pracuje s aplikací ÚAP

Návod naleznete ZDE.

K čemu slouží aplikace ÚAP?

Územně analytické podklady, které jsou zdrojem při plánování rozvoje území a součástí územního plánování města.

Jak se do aplikace ÚAP přihlásit?

Každá obec má přidělené své přihlašovací údaje, pod kterými se na stránce: mawis.eu/sluzby/uzemne-analyticke-podklady přihlásí.