aktuality_do_mailuarrow-backarrow-bottomauthorbasketbezbarierove_mestoblockquotebtn-arrow-backbtn-arrowcalendarcheckcheckedclosedigitalni_evidencedopravni_znaceniemailfacebookfaqfb-circlefooter-imghousehrbitovinfointuitivni_ovladanikatastralni_datalarge-arrow-bottomlinklinkedin-sidebarlinkedinlist-arrowlockloginmapamistni_komunikacemobiliar_obcemobilni_aplikacemodul_DTMmunicipalitynastaveni_roli_a_spolupracenavrhy_na_vkladnewsletterochrana_obyvatelodeslaniphonepozemkove_upravypresnostprojektantiregcountsearchservice1service2service3service4silne_zabezpeceni_a_dostupnostsmlouvy_na_klikspoluprace_nad_dokumentacispravcistavebnicisubjektysupporttechnicka_infrastrukturatriangle-bottomtrideny_odpadtwitterutilityuzemni_planverejne_osvetleniwebova_aplikaceworkerxingyoutubezadatelzelenzivotni_cyklus_stavbyzivotni_situacezrychleni_vystavby

💬 Nahrávání vlastních dat do projektu Geoportálu. Jak nahrát svoje či cizí data do projektu? Existují tři způsoby jak na to. Pojďme si je představit. Článek si můžete přečíst zde 👉

Více informací
Zpět ke všem případovým studiím
MawisPhoto

MawisPhoto – 3D dokumentace mobilem tréninkového polygonu Radeton

Případová studie: Použití MawisPhoto firmou RADETON

O klientovi: Radeton je především dodavatel řešení, technologií a přístrojů pro trasování kabelů, potrubí a pro boj s úniky vody a plynu. K zákazníkovi mají ryze individuální přístup – snaží se najít řešení právě pro něj, vybrat ten správný přístroj a poskytnout podporu a péči v jeho práci. A to zejména formou školení a vzdělávání, protože potenciál přístroje se naplno rozvine jen v rukou zkušeného a vyškoleného pracovníka.

O Polygonu Radeton: Zkušenosti se sbírají řadu let a právě v souladu s touto filozofií vznikla myšlenka vybudovat Polygon – tréninkové centrum, kde se může zákazník potkat s více než 200 různými poruchami na všech typech inženýrských sítí. Vyzkoušet si tak na jednom místě reálné situace, se kterými se v terénu potká buď jen výjimečně, nebo za velmi dlouhou dobu. Další rozměr Polygonu je pak v urychlení generačního předávání zkušeností, kdy starší, zkušenější pracovníci odcházejí na odpočinek a mladá generace nemá buď dostatek zkušeností, aby je nahradila, nebo nemá o obor zájem. A to je další z významu Polygonu: přitáhnout mladou generaci, představit moderní technologie v trasování inženýrských sítí a vzbudit zájem o tento obor. I proto Radeton navázal spolupráci s několika středními a vysokými školami. Význam Polygonu je hlavně vzdělávací, v poměrně krátkém čase získat co nejvíce informací a zkušeností z reálných situací poruch na všech typech inženýrských sítí.

Problém: Radeton si uvědomoval, že pro efektivní trénink a přípravu pracovníků na různé situace v terénu je nezbytné mít dostatečně detailní dokumentaci zkušebního polygonu. Tradiční metody dokumentace, jako jsou fotografie a záznamy na papír, nebyly dostatečně přesné a byly nákladné. Firma hledala moderní a automatizované řešení, které by umožnilo snadné pořizování dokumentace a tvorbu 3D modelů z těchto záznamů.

Řešení: Radeton se rozhodl implementovat systém MawisPhoto do svých operací. Tato mobilní aplikace nabízí revoluční přístup k dokumentaci staveb a inženýrských sítí prostřednictvím 3D modelů vytvořených z videí pořízených pomocí mobilních telefonů. Tímto způsobem mohou pracovníci jednoduše nahrávat fotografie a videa přímo do aplikace a následně tyto záznamy slouží k vytvoření přesného 3D modelu.

Po zkušenosti z prvního použití MawisPhoto firma Radeton zjistila, že tento systém poskytuje několik klíčových výhod:

Rychlá a přesná dokumentace: Díky mobilní aplikaci mohou pracovníci okamžitě pořizovat snímky a videa terénu, což umožňuje rychlou a přesnou dokumentaci aktuální situace na zkušebním polygonu.

3D modely pro lepší analýzy: Vytvořené 3D modely poskytují detailní a měřitelné informace o struktuře polygonu a inženýrských sítích. To umožňuje lepší analýzy a plánování dalších tréninkových scénářů.

Zvýšená efektivita: Díky automatizovanému procesu dokumentace se snižuje administrativní zátěž a časová náročnost. Pracovníci se mohou více zaměřit na samotný trénink a zlepšování svých schopností.

Lepší příprava pracovníků: Díky přesné dokumentaci a 3D modelům mají pracovníci přístup k realistickým a aktuálním datům o polygonu, což zvyšuje jejich schopnosti a dovednosti při odhalování a řešení problémů v terénu.

Výsledky: Po implementaci systému MawisPhoto firma Radeton zaznamenala zlepšení ve svých operačních procesech. Tréninkové scénáře se staly realističtějšími a lépe odpovídají skutečným situacím, což vedlo ke zvýšení úrovně školení a lepší přípravě pracovníků. Díky 3D modelům mohou lépe plánovat a předvídat možné rizikové situace.

Celkově systém MawisPhoto přinesl firmě Radeton moderní a efektivní nástroj pro dokumentaci zkušebního polygonu a zlepšení tréninkových aktivit. Tím umožní poskytnout lepší školení a zvýšit úroveň bezpečnosti a spolehlivosti inženýrských sítí, což přispívá k celkovému zlepšení průmyslu a ochraně životního prostředí.

Zmíněné služby ve studii

3D dokumentace mobilem

Přesné a rychlé dokumentování staveb ve 3D pomocí mobilního telefonu. Zrychlete si výstavbu.

Další případové studie

Ukázat více