aktuality_do_mailuarrow-backarrow-bottomauthorbasketbezbarierove_mestoblockquotebtn-arrow-backbtn-arrowcalendarcheckcheckedclosedigitalni_evidencedopravni_znaceniemailfacebookfaqfb-circlefooter-imghousehrbitovinfointuitivni_ovladanikatastralni_datalarge-arrow-bottomlinklinkedin-sidebarlinkedinlist-arrowlockloginmapamistni_komunikacemobiliar_obcemobilni_aplikacemodul_DTMmunicipalitynastaveni_roli_a_spolupracenavrhy_na_vkladnewsletterochrana_obyvatelodeslaniphonepozemkove_upravypresnostprojektantiregcountsearchservice1service2service3service4silne_zabezpeceni_a_dostupnostsmlouvy_na_klikspoluprace_nad_dokumentacispravcistavebnicisubjektysupporttechnicka_infrastrukturatriangle-bottomtrideny_odpadtwitterutilityuzemni_planverejne_osvetleniwebova_aplikaceworkerxingyoutubezadatelzelenzivotni_cyklus_stavbyzivotni_situacezrychleni_vystavby

💬 Nahrávání vlastních dat do projektu Geoportálu. Jak nahrát svoje či cizí data do projektu? Existují tři způsoby jak na to. Pojďme si je představit. Článek si můžete přečíst zde 👉

Více informací

3D výpočet kubatur

Nástroj slouží k výpočtu kubatur mezi dvěma povrchy definovanými ve vstupním DGN souboru.

Úloha Vám umožní

  • Kontrolovat kubatury účtovaného závozu či odvozu na základě naměřených dat ze kterých dopočtete předpokládané objemy. 
  • Vytvářet odhady objemů přesunovaných hmot při zakládání stavby.

Vstupy – jak mají vypadat

  • DGN soubor se vstupními daty pro tvorbu povrchů: 

Povrchy mohou být zadány body, obvodem a nepovinně hranami nebo přímo TINem a obvodem. Data povrchů musí být ve dvou oddělených vrstvách.

V případě zadání povrchu body se nejprve vygeneruje trojúhelníková plocha (TIN) a následně se provede výpočet kubatury s vámi určenou přesností.

Konkrétní příklad vstupních dat je součástí vzoru přístupného v rámci DEMO účtu.

Zadávaná velikost Gridu má výrazný vliv na náročnost výpočtů. Je nutné ji volit uvážlivě a počítat s případnou delší dobou zpracování.

Výstupy – co vlastně získám

  • DGN soubor s generovanými povrchy a vrstvou obsahující vertikály znázorňující výškové rozdíly mezi TINy.
  • Report provedené analýzy včetně informací o stavu.

30 denní demo

Vyplňte formulář a my vám zašleme přístup na 30 dní ZDARMA, abyste si mohli geomatické nástroje vyzkoušet.

MawisTools – 30 denní demo

This field is for validation purposes and should be left unchanged.