aktuality_do_mailuarrow-backarrow-bottomauthorbasketbezbarierove_mestoblockquotebtn-arrow-backbtn-arrowcalendarcheckcheckedclosedigitalni_evidencedopravni_znaceniemailfacebookfaqfb-circlefooter-imghousehrbitovinfointuitivni_ovladanikatastralni_datalarge-arrow-bottomlinkedin-sidebarlinkedinlist-arrowlockloginmapamistni_komunikacemobiliar_obcemobilni_aplikacemodul_DTMmunicipalitynastaveni_roli_a_spolupracenavrhy_na_vkladnewsletterochrana_obyvatelodeslaniphonepozemkove_upravypresnostprojektantisearchservice1service2service3service4silne_zabezpeceni_a_dostupnostsmlouvy_na_klikspoluprace_nad_dokumentacispravcistavebnicisubjektysupporttechnicka_infrastrukturatriangle-bottomtrideny_odpadtwitterutilityuzemni_planverejne_osvetleniwebova_aplikaceworkerxingyoutubezadatelzelenzivotni_cyklus_stavbyzivotni_situacezrychleni_vystavby

Vážení uživatelé, z provozních důvodů dojde dne 8. 12. od 16:00 do 9. 12. k odstávce portálu MAWIS včetně všech aplikací. Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení. Tým služeb MAWIS

Žiadosť o vyjadrenie k existencii technickej infraštruktúry v Brezne

Mesto Brezno podporilo nasadenie služby MawisUtility, ktorá umožňuje hromadné vytvorenie žiadostí o vyjadrenie k existencii inžinierskych sietí. Všetkým dotknutým správcom inžinierskych sietí systém vygeneruje žiadosť a vybraným správcom priamo elektronicky odošle. Žiadosti sú v súlade s platnou legislatívou a obsahujú všetky informácie potrebné pre vystavenie vyjadrenia správcu. Službu je možné využiť zdarma zo sekcie Verejný prístup.

Čo vie služba?

MawisUtility uľahčuje, zrýchľuje a automatizuje povinnosť stavebníka zistiť si pred začatím projektu situáciu v území.
Stavebník musí na získanie stavebného povolenia doložiť súhlas so svojím projektom od všetkých existujúcich vlastníkov technickej infraštruktúry v danom území.
Vlastníci sú povinní mu poskytnúť stanovisko, ale nie je jednoduché zistiť, koho treba osloviť. Preto sme vytvorili Register subjektov technickej infraštruktúry s ich územnou pôsobnosťou a aktuálnymi kontaktnými údajmi na osoby zodpovedné za vyjadrenie k existencii sietí.

Výhody služby

Vyjadrovanie k existencii sietí má celý rad funkcií, ktoré oceníte

  • Vždy aktuálny zoznam vlastníkov a správcov sietí, ktorým je možné podať/poslať žiadosť
  • Žiadosť sa vytvára online alebo v PDF pomocou e-mailu
  • Vygenerovanie a zaslanie žiadostí online alebo v PDF pomocou e-mailu
  • Profesionálom s viacerými projektmi je dostupná evidencia podaných žiadostí
  • Výrazná úspora času z domova či kancelárie elektronickou cestou
  • Žiadosť je kompletná – obsahuje všetky požadované náležitosti

Vyjadrenie k žiadostiam obdrží žiadateľ na zadanú adresu (e-mail).

V prípade otázok vám rada pomôže zákaznícka podpora portálu MAWIS +420 251 618 458, v čase Po-Pi 8-16 hod.

Ako to funguje?

Po vytvorení žiadosti systém MAWIS rozošle príslušným subjektom technickej infraštruktúry žiadosti o vyjadrenie k existencii sietí. Tak získate potvrdenie, že na plánovanom území vašej budúcej stavby nedôjde ku kolízii s infraštruktúrou, ako je plyn, elektrina, vodovod a ďalšie siete.

Celý proces je intuitívny a skladá sa zo 4 krokov:

Žiadateľ

Vyplnenie údajov o žiadateľovi alebo investorovi stavby.

Mapa

Zakreslenie záujmového územia stavby v mapovom okne.

Subjekty TI

Aktuálny zoznam subjektov na vytvorenie žiadostí.

Dokončenie

Potvrdenie údajov a vygenerovanie žiadostí v PDF.

Subjektom umožňujúcim elektronický príjem sa žiadosti priamo odošlú cez webové rozhranie. Zostávajúcim subjektom je potrebné žiadosti doručiť svojpomocne (e-mailom či osobne).

Hľadáte územie mimo Brezna? Pokrývame takmer celú Českú republiku, vo vybraných mestách a krajoch ponúkame verejné služby zadarmo!